Mažųjų valdos – 7 intelektų lavinimo programa

Sausio mėnesį kartu su Saulėja baigėme 7 intelektų lavinimo programą ir gavome pirmąjį diplomą! Sulaukiau nemažai klausimų „kas, kaip, ar verta“ ir šiek tiek užtrukus pagaliau pateikiu susistemintą informaciją, įspūdžius ir susidarytą asmeninę nuomonę apie 4 mėnesius trukusias pamokėles.

7 intelektų programa, kas tai?
Autorinė Mažųjų valdų įkūrėjos Renatos Lazdin programa, kuri apima visų mažylio intelektų ir kompetencijų lavinimą. Programos tikslas – suteikti tėvams visas reikiamas žinias apie tai, kaip mokyti mažylį namuose, nes būtent tėvai yra pagrindiniai vaikelio mokytojai.
7 žmogaus intelektai pagal Hovardą Gardnerį: 1. Verbalinis intelektas. 2. Loginis – matematinis intelektas. 3. Erdvinis – vizualinis intelektas. 4. Muzikinis – ritminis intelektas. 5. Kūno kinestetinis intelektas. 6. Tarpasmeninių santykių (bendravimo) intelektas. 7. Vidinis-asmenybinis intelektas.

Užsiėmimų vieta
Kūdikių akademija Mažųjų valdos, Smolensko g. 10D – 13. Su parkavimu problemos nėra, tačiau pati vieta mūsų atžvilgiu nebuvo patogi. Užsiėmimai baigdavosi piko metu, tad visad likdavome po pamokėlės pažaisti, kol spūstys prasisklaidys. Jeigu neklystu, registruojantis laiką galima rinktis.

Trukmė/Kaina
Užsiėmimai truko 16 savaičių – 4 mėnesius, po 1k savaitėje. 4 kartų abonemento kaina – 50eur, į kurią įeina ir namų darbų medžiaga.

Aplinka
Labai jaukiai įrengta visa erdvė – nuo administracijos, virtuvėlės, nemažo žaidimų kambario (kuriame ir pasilikdavome po pamokos arba leisdavome laisvą laiką anksčiau atvykę) iki antrame aukšte esančių užsiėmimo klasių. Šviesu, malonu, saugu – pritaikyta vaikams. Vienintelis mane labiausiai erzinantis minusas – mažyyytė rūbinė. Vasaros metu problemos visai nėra, tačiau žiemą.. kai visi mažuliukai su storiausiais kombinezonais, mamos taip pat šiltai apsimuturiavusios, o drabužiams kabinti vietos laaabai maža. Kai sueina kelios grupės, iš rūbinės kabyklų pasidaro balaganas, ir po pamokos tenka raustis, kad rastum savuosius daiktus. Apie vietą vežimui net nešneku…

Užsiėmimų įspūdžiai
Mes su Saulėja šią programą pradėjome lankyti iškart po pirmojo gimtadienio. Dabar iš patirties sakau, kad sekantį kartą eičiau šiek tiek vėliau, t.y. su jau pradedančiu vaikščioti vaiku. Kodėl? Užsiėmimų (beje, ir namų darbų) metu buvo ir tokių užduotėlių, kurias įvykdyti reikėjo vaikštant, bėgant, lipant ir pan., kas sudaro šiokį tokį nepatogumą stengiantis atsiduoti programai 100%. Tai turbūt vienintelis mums kliudęs niuansas.
Man labai patiko tai, kad kiekvieno užsiėmimo metu kartojamos tam tikros jau išmoktos dainelės, pasisveikinimai, šokiai ir žaidimai, o prie jų kaskart pridedamos naujos užduotys. Prieš pradedant lankyti šią programą labai pergyvenau dėl to, kad mano dukrytė nesugebės sukoncentruoti dėmesio, jei kas nepatiks – pradės zyzti ir ims pati ieškoti sau kitos veiklos.. Tačiau likau nustebinta pamokos vedimo principu: žaidimai ir kita veikla keičiasi nuolat ir labai greitai, ko pasekoje vaikams nespėja atsibosti ir tuo pačiu smalsu, kas gi bus toliau? O ką kalbėti apie pačią įdomiausią ir laukiamiausią užsiėmimų dalį – šviesos stalą!

Namų darbai
Kiekvieną savaitę gaudavome po naują namų darbų lapą su įvairiomis užduotimis. Pripažinsiu, atlikdavom tikrai ne viską, kartais būdavo sunku patraukti vaiko dėmesį. Esu įsitikinusi, kad tėvai jaučia savo vaiką geriau nei bet kas kitas ir puikiai supranta, kada jis būna pasiruošęs ir nusiteikęs priimti naujoves. Pvz., mano dukrytė šiuo metu labai susidomėjusi raidėmis: rodo piršteliu, prašo, kad įvardintum, pati imituoja vardinimą, kas yra savotiškas ženklas raidžių pažinimo pradžiai. Tačiau! Visi tie užduočių lapai yra labai labai patogi susisteminta informacija tėvams: ką galima nuveikti su mažyliu, kuo jį sudominti ir užimti tuo pačiu skatinant žingeidumą ir lavinant minėtus intelektus.

Asmeninė nuomonė
Ši programa yra labai puiki pamoka, o gal tiksliau ir visas kursas apie tai, ko ir kada galima mokyti savo vaiką ir kokiomis priemonėmis tai daryti. Pamokėlių metu buvo ne tik parodomi žaidimai ir užsiėmimai, tačiau ir suteikta įvairios informacijos vaikų lavinimo, auginimo ir bendravimo su jais klausimais. Niekada nebūčiau pagalvojus, kad vienerių metų pipirą jau galima mokyti skaičių, raidžių ar net skaitymo!
7 intelektų lavinimo programą labai rekomenduoju tiems tėveliams, kurie nori pagilinti žinias ir praplėsti suvokimą vaiko mokymo atžvilgiu ir ypatingai tiems, kuriems trūksta fantazijos užsiėmimams ir veiklai namie.

Parašykite komentarą