Krikštynos: krikšto tėvai/kvietimas/dovana

Krikšto Tėveliai

Krikšto šventės detalių ir niuansų pasakojimą pradėsiu nuo pačios svarbiausios dalies, be kurios jokios šventės ir nebūtų. Pirmas, vieniems sudėtingas, kitiems savaime išsprendžiamas klausimas – tai kas gi bus tie krikšto tėvai? Broliai, seserys su šeimomis, draugai, pusbroliai, o gal visai tarpusavyje nepažįstami žmonės? Tai priklauso tik nuo jūsų požiūrio ir apsisprendimo! Vienintelis mano patarimas – klausyti savo širdies, o ne bandyti įtikti šeimai ar giminei… Nes tik jūs žinote geriausiai, kam norite patikėti šį svarbų reikalą, ir faktorius „ką pagalvos teta ar dėdė“ čia neturėtų egzistuoti. 
Esame laimingi, kad mūsų dukrytė ir krikšto tėveliai patys vieni kitus pasirinko. Širdis džiaugiasi, kad jų tarpusavio ryšys toks artimas ir mielas, kad jie buvo vieni pirmųjų žmonių, kuriuos mūsų vaikas pripažino – kaskart susitikus šokinėdavo iš laimės! (toks džiaugsmo proveržis tęsiasi ir dabar:)). Mūsų krikšto tėveliai mums yra be proto didelė dovana. Tikra palaima buvo sužinoti, kad nuo dukrytės gimimo jie tyliai svajodavo vieną dieną ją pakrikštyti, o išvydus džiaugsmo ašaras įteikiant kvietimą – širdį užliejo ramybės ir užtikrintumo jausmas.
Ačiū Jums, brangieji!

Kvietimas / Prašymas

Nežinau kaip tiksliai įvardinti šią malonią akimirką – mes lyg ir kviečiame, bet tuo pačiu ir prašome sutikti tapti vaiko krikštatėviais? Bet kokiu atveju, šiais laikais tai padaryti galima įvairiausiais, išradingais ir nebūtinai, būdais. Žodis, laiškas, atvirukas, balionas ir daugybė kitų variantų. Mes pasirinkome saldų, kvapnų, mielą ir jaukų kvietimą – dekoruotus sausainius. Tokius nuostabius šedevrus kepa Saldžių svajonių namai.


Dovana

Mano nuomone, dovana krikšto tėveliams turėtų būti simbolinė, kelianti brangius prisiminimus ir šiltus jausmus. Galbūt tai nuotrauka, žodžiai, ar koks graviruotas simbolis – pasitelkus fantazija galima daug ko prigalvoti. Nebūtina išlaidauti! Užtenka įdėti dalelę širdies.

Mes dovanojome įrėmintą dukrytės rankos antspaudą su padėkos žodžiais. Ir mažajai buvo smagu darbuotis ir dovanėlė gavosi asmeniškai nuo jos – šilta ir brangi.